Çevre Dostu Seçim

Çevre üzerinde değil, tasarım dünyasında büyük bir iz bırakmanızı sağlayan Sürdürülebilir Tasarım

DuPont Yapı Çözümleri iş kolu DuPont'un çevresel sürdürülebilirlik konusundaki kurumsal felsefesini paylaşıyor ve destekliyor: işimizi saygıyla ve çevreye özen göstererek yapmak. Sürdürülebilir büyüme misyonunu takip etme konusunda küresel bir lider olarak, DuPont değer zinciri boyunca çevredeki izini azaltırken, hissedarlar ve toplum için değer yaratmaya kendisini adamıştır.

Corian® solid yüzeyler düşük VOC (Uçucu Organik Bileşenler) içeriğine sahiptir ve iç mekan hava kalitesi üzerinde minimum etkiyle, 40 yıldan uzun süredir son derece emniyetli olduğu kanıtlanmıştır.

Ayrıca, bu gözeneksiz yüzeyler uygun şekilde temizlendiğinde küf oluşumuna izin vermez, bu da sağlık alanları ve yiyecek hazırlama üniteleri, okullar, ofisler ve evler için tezgahlarda, duvar kaplamada, lavabolarda ve bir dizi başka uygulamada kullanım açısından onu ideal seçim haline getirir. DuPont'ta, her zaman daha yeşil bir gelecek için yeni yapı çözümleri keşfetmek amacıyla sürekli olarak tasarımcılar ve mimarlarla birlikte çalışıyoruz.

Dayanıklı, Yenilenebilir

Lekelere karşı özünden gelen dayanıklılık sayesinde, Corian® uzun süre görünümünü korur. Kolayca onarılabilir ve yenilenebilir, böylece eşyaları değiştirme veya atma isteğini veya ihtiyacını en aza indirir. Bununla birlikte, yeniden tasarlamak isterseniz, Corian® çıkarılabilir, yeniden kesilebilir ve yeniden monte edilebilir ya da yeni ürünlere dönüştürülebilir.

Sürdürülebilirlik, Teknik Bilgiler

Corian® sert yüzeyler (tüm ürün yelpazesi veya spesifik türler) çevresel performansları için önemli bağımsız sertifikalar almıştır (GreenGuard®, NAHB North American Builders Association, Scientific Certification Systems gibi). Ayrıca hijyenik performansları da saygın bağımsız kuruluşlar tarafından belgelenmiştir (örneğin, NSF International).

Corian® yiyeceklerle temas açısından, ticari yiyecek hazırlığı alanında tüm yiyecek türleri için en yüksek düzey olan NSF/ANSI Standart 51 sertifikasına sahiptir.

Endüstriyel süreçlerde iyileştirme

DuPont hammaddeleri, tedarikçileri ve ambalajları sorumlu bir şekilde seçerek, üretimde atık oluşturma miktarını azaltarak ve fireleri ve teknik özellikleri uygun olmayan ürünleri yeni ürün uygulamalarında geri dönüştürerek, Corian®'ın endüstriyel süreçlerini iyileştirmeyi sürdürmektedir.