Geleceği daha derin renklerde şekillendirin

Yeni Corian® DeepColour Technology ile renk paletinizi derinleştirin.

Daha derin ve daha koyu renkler artık mimarlara ve imalatçılara Corian® kullanarak asla elde edemeyeceklerini düşündükleri tonları elde etmelerine olanak sağlıyor. Yeni renklerle neler yaptıklarına ve onları nasıl şekillendirdiklerine bakın.

Daha Derin Kesimler

Giles Miller Studio’nun sahibi tasarımcı Giles Miller; “ Normalde metal ve diğer reflektif malzemelerle çalışıyoruz. Ancak banko uygulamamızı tamamlamadan önce, parçaları stüdyomuzun zeminine koyduk ve yansıma efektini gördük. Corian®’ın karmaşık profilleri yapmaya elverişliliğini gördüğümüzde şaşırdık ve kolayca ışığı yansıtmasını sağlayabildik” diyor.

Kararlı Renkler

DuPont Global Teknik Pazarlama Müdürü Eddy Verschueren diyor ki: “Koyu renkli bütünsel bir lavabo ve tezgah yapımında, radyüs noktalarında ısıyla şekillendirme sonucu beyazlama olmayacak bir malzeme kullanmak esastır. Corian® Deep Nocturne renk derinliğini koruyor, tasarımcılara ve imalatçılara daha geniş bir palette eğriler ve şekiller yaratmalarına olanak sağlıyor.”

Daha Az Zımpara, Daha Çok Parlaklık

McD Marketing Teknik Tasarım Danışmanı / Tasarım Danışmanı Philip Hutfield “ Cutting Edge firması, 100% Design etkinliğindeki stand tasarımı gereği geometrik şekillerden oluşan Corian uygulamasını yüksek basınç ve ısıyla ekstra zımparalama yapma gereği duymadan başarılı şekilde gerçekleştirilmiştir.” diyor.

Daha Dayanıklı Yüzey, Daha Az Görünür Çizikler

Ghion Studio’nun sahibi tasarımcı Christian Ghion; “DeepColour Technology çiziklerin görünürlüğünü ve beyazlamaları azaltarak daha sofistike bir yaklaşım sağlıyor ve renklerin derinliğiyle şekil vermede yeni imkanlar sunuyor” diyor.