En İleri Tasarımların Hayata Geçmesini Sağlayan Ürün Özellikleri

Tasarımcılar Corian®'ın ısıyla biçimlendirilebilme ve yarı saydamlık gibi özelliklerini kullanarak, bu çok yönlü ürünün gittikçe daha fazla yenilikçi kullanım şekillerini keşfediyorlar. DuPont olarak, çağdaş tasarımlar yaratmak için, dinamik ve sürdürülebilir çözümler üreten bir toplum oluşumuna katkı sağlamak amacıyla mimar ve tasarımcılarla işbirliği yapmaya kendimizi adadık.

Sınırsız sayda renk 

Parlak, cesur, doymuş ana renkler, hoş beyazlar ve nötrler, pasteller, etkileyici renk tonları, siyahlar ve sert koyu renkler, temin edeceğiniz renk örneklerine göre üretilen özel renkler — Corian® solid yüzeyler ile renk paletinizi istediğiniz gibi oluşturursunuz. Ayrıca Corian®'ın renklerinin pek çoğu etkileyici efektlere sahiptir: damar ağı, yarı saydamlık veya çeşitli düzeylerde damarlandırma.

Dalgalı Organik Eğriler

Doğal dünyada olduğu kadar iç mekan tasarımında da aranan dalgalı eğriler etkileyici ve duyusal bir tarz katar. Bunlar göz korkutucu bir ortamı yumuşatabilir veya yalnızca ergonomik olarak emniyetli bir alan yaratabilir. Isıtıldığında esnek hale gelen Corian® solid yüzey, pek çok farklı şekil alabilir veya mükemmel yuvarlak kenarlara sahip olması için üzerinde ahşapla olduğu gibi çalışılabilir. Bu da tasarımcılara tüm tasarım senaryoları için yaratıcı çözümler yaratma özgürlüğü sağlar.

Yarı Şeffaf Işık Efektleri

Üzerine ışık tutulduğunda, yarı şeffaf Corian® sert yüzey hem parlaklığı, hem de derinliği yansıtarak, dingin bir aydınlatma sunar. Yarı şeffaf renkler farklı kalınlıklarda mevcuttur. Bu da tasarımcılara daha geniş tasarım alanı sağlar.

Dokular ve Desenler

CNC makinesi kullanılarak, karmaşık tasarımlar teknik özelliklere tam uygun olarak Corian®'ın üzerine uygulanabilir. Ayrıca Corian® solid yüzey, kabarık dokular ve desenler oluşturmak amacıyla kalıplanabilir. Bu teknolojik açıdan gelişmiş teknikler, tasarımcıların tasarım yüzeylerini daha önce asla mümkün olmayan şekillerde özelleştirebilmelerini sağlar.

İç mekan Duvar kaplama

Corian® solid yüzey duvar kaplama iç mekanlarınızı başka hiçbir malzemenin yapamadığı şekilde dönüştürür. Pürüzsüz Corian®, tüm ortamlar için usta ve davetkar bir zemin oluşturur — teknolojik açıdan gelişmiş teknikler kullanılarak özelleştirilerek, tasarımcıların duvar giydirmelerine ve dikey tasarımlarına karakter ve iletişim katmalarını sağlayan “boş bir kanvas” gibi.

Dış Mekanda Corian®

Corian®'ın pek çok rengi sıra dışı renk kararlılığına sahiptir. Düşük ve düşük nem emme oranı ile çevre kirliliğine, rutubete ve donma -çözülme koşullarına dayanıklılığı, Corian® solid yüzeyin çeşitli faktörlere maruz kaldığında şık ve homojen yapısını korumasını sağlar.

Corian®'ın Duyusal Yönü

Corian® solid yüzeyin renkli veya dingin, açılı veya eğimli, pürüzsüz çizgileri, dikkat çeker ve ipeksi pürüzsüzlüğü ile keşfedilebilir. Tasarımcılar malzemenin gizli derinliğini ortaya çıkarmak için Corian® tasarımını ışıkla bir araya getirerek bu duyusal özellikleri keşfediyor. Duyuları etkileyerek ve yönlendirerek, tüm dünyadaki izleyicileri birbirine bağlayan dokunsal heykeller ve çarpıcı tasarım enstalasyonları yaratıyorlar..

Yüksek Teknoloji

Corian® solid yüzey, fiber optik teknolojiyi kullanarak, ışığın ve hareketin görülebilir olduğu bir ekrana dönüştürülmüştür. Bilgisayar teknolojisinden faydalanan Corian®, ticari ortam ve evlerde özelleştirilmiş iş istasyonları yaratmak amacıyla kontrol panellerini entegre etmek için kullanılmaktadır.

Yekpare YÜZEY

Büyük ölçekli olarak kullanıldığında, Corian® solid yüzey bir mermeri veya eski bir taşı hatırlatacak klasik bir görünüme ve etkileyici bir yapıya sahip olur. Düz çizgileri ve blok şeklindeki sertliği Corian®'ı sütunlar, duvarlar veya soyut heykeller gibi yekpare yapılarda kullanım için uygun hale getirir. Özel yapıştırıcısı ile birleştirlen Corian® solid yüzeyleri gözle fark edilmeyen ek yerlerine sahip olacak şekilde birleştirerek, pürüzsüz bir yüzey oluşturur ve tek parçalı görünüme sahip büyük alanların oluşturulmasını sağlar.

UYUMLUDUR