Corian®’ın Üstün Tasarım Esnekliği Gümüşsuyu Opera Residence Projesinde Hayat Buldu

Corian® yüksek tasarım esnekliği sayesinde simetrik deniz dalgaları görünümü kazandırılan Opera Residence binasının cephesi, kozmopolit şehrin merkezinde özgün bir mimari görünüm sunuyor.

Sınırsız tasarım esnekliğine sahip Corian® ileri teknoloji yüzey malzemeleri, İstanbul Gümüşsuyu’nda yer alan Opera Residence Projesi’nde arzu edilen tasarımı tüm yönleriyle gerçekleştirebilmek için tercih edildi. Toplam 1200 alan için tasarlanan dış cephenin yapımı Ağustos 2010’da imalatçı firma olarak First Consept’in de katkılarıyla tamamlandı. Proje için Corian®’ın zengin renk paletinden Glacier White rengi kullanıldı.

Yapı, DuPont Yapı Çözümleri ürünü olan Corian® sayesinde farklılığı ve kalitesiyle göze çarparak kendini diğer yapılardan sıyırıyor. Isıyla şekillendirilebilen yapısı sayesinde pencere kenarlarında oluşturulan kavisler büyük pencerelerle kombine edilerek istenilen modernlik ve ferahlık Opera Residence’a kazandırıldı ve ek yerlerini belli etmeyen yüzey malzemesinin masif ve homojen yapısı sayesinde binanın pürüzsüz görünmesi sağlandı. Özgür mekan tasarımları ve sıra dışı mimari uygulamalar için dünyanın en etkileyici yüzey malzemesi olarak kabul edilen Corian®‘ın Opera Residence’a kattığı bir diğer özellik ise uzun ömürlülük ve dayanıklılık oldu. Corian®’ın oksijen ile kimyasal olarak birleşmeyen ve sararmayan yapısı sayesinde Opera Residence ilerleyen zamanlarda da ilk günkü görüntüsünü korumaya devam ederken, oluşabilecek herhangi bir hasara karşı da kolayca zımparalanma ve temizlenme özellikleri ile yapı orjinal görünümünü her zaman koruyacaktır.

Çevre dostu bir yaklaşım sergileyen Opera Residence insan sağlığına ve güvenliğine verdiği önemin sonucu olarak da DuPont çözümlerinden faydalanıyor. Böylelikle ziyaretçiler duman çıkarmayan, gaz emisyonu yapmayan ve alev almayan bir yapının içinde olmanın rahatlığını yaşarken iç mekan hava kalitesi de artılırmış oluyor. DuPont ürünlerinin sunduğu üstün teknoloji ile “şık, verimli ve sürdürülebilir “ bir bina elde etme , söz konusu projeye de büyük katkı sağlıyor.