Bulgaristan’da bir başyapıt banyo

‟Bu banyo, malzeme seçiminin ve titiz el işçiliğinin, işlevselliği ve rafine estetiği bir yaşam alanında nasıl birleştirebileceğini kanıtlıyor”. Christian Kostov –Soliform Genel Müdürü

Aralık 2023 - Sofya’nın tam merkezinde, lüks yaşamın hizmetinde tasarımın etkileyici bir örneği, bir dairenin güzellik ve işlevselliğin sığınağına dönüşen banyosu bulunuyor. Banyo, Corian® Solid Surface Carrara Crema renginin yaygın kullanımı sayesinde sofistike ve huzurlu bir atmosfer oluşturuyor. Bu sıcak, nötr bej tonu, taşı anımsatan monokrom damar izlerine sahip ve seçkin bir zarafet hissi iletiyor.

 

Zemin ve duvar kaplaması, kusursuz bir şekilde bütünleştirilmiş lavabo ile lavabo ünitesi, havlu askısı ve nişler Corian<sup>®</sup> Carrara Crema renginde (solda). Küvetin arkasında, Corian<sup>®</sup> Smoke Drift Prima ile kaplı duvar, gizli aydınlatma ile tamamlandı. Tasarım: Soliform; fotoğraflar © Dian Stanchev, tüm hakları saklıdır.

Zemin ve duvar kaplaması, kusursuz bir şekilde bütünleştirilmiş lavabo ile lavabo ünitesi, havlu askısı ve nişler Corian® Carrara Crema renginde. Küvetin arkasında, Corian® Smoke Drift Prima ile kaplı duvar, gizli aydınlatma ile tamamlandı. Tasarım: Soliform; fotoğraflar © Dian Stanchev, tüm hakları saklıdır.

 

Bunu, beyaz, karamel ve sıcak gri yüzey üzerinde dumanlı çikolata tonlarını birleştiren sofistike ve zarif bir Corian® Smoke Drift Prima dokunuşu tamamlıyor. 70 metrekarelik Corian®’ın kullanıldığı bu proje, Corian® Design Quality Network Partner Programı’nın bir üyesi olan üretici firma Soliform tarafından yaratıldı.

 

Zemin ve duvar kaplama, nişler Corian<sup>®</sup> Carrara Crema renginde. <br class='autobr' /><br class='autobr' />Tasarım: Soliform; fotoğraflar © Dian Stanchev, tüm hakları saklıdır.

Zemin ve duvar kaplama, nişler Corian® Carrara Crema renginde. Tasarım: Soliform; fotoğraflar © Dian Stanchev, tüm hakları saklıdır.

 

Zemin ve duvarlar tamamen Corian® ile kaplandı; aynı zamanda kusursuz bir şekilde bütünleştirilmiş lavabo ve kişiselleştirilmiş lavabo ünitesi, havlu askısı ve nişlerin tümü Carrara Crema renginde. Son olarak, ortamı zenginleştirerek mekânda dingin ve davetkâr bir atmosfer oluşturan ve bu projenin işlevsel ve estetik özelliklerini vurgulayan gizli aydınlatmalı Smoke Drift Prima renginde Corian® duvar özelliği mevcut.

Soliform’un Genel Müdürü Christian Kostov şöyle belirtiyor: “Bu banyo zarafetin doruk noktası ve her detay titizlikle işlendi. Bu renk seçiminin banyo genelinde kusursuz bir şekilde bütünleştirilmesi alana görsel olarak tutarlı ve hoş bir özellik sağlıyor, konfor hissini ve rafine estetiği vurguluyor ve genel kompozisyona zarif bir dokunuş ve kesinlik katıyor. Bu banyo, malzeme seçiminin ve titiz el işçiliğinin, işlevselliği ve rafine estetiği bir yaşam alanında nasıl birleştirebileceğini kanıtlıyor.”

Görsel çekiciliğinin ötesinde, banyonun tasarımı pratikliği öne çıkarıyor. Çıkışık detayla yere stratejik olarak konumlanan 10 cm gölge aralığının titizlikle kullanılması, hem işlevsel hem de estetik amaçlara hizmet ediyor. Bu tasarım özelliği, yer altı ısıtma sistemi sayesinde ısıl genişleme içeriyor, bu da alanın görsel çekiciliğini vurgularken zemin ve duvarların bağımsız hareketine imkân sağlıyor.

 

Zemin ve duvar kaplaması, kusursuz bir şekilde bütünleştirilmiş lavabo ile lavabo ünitesi, havlu askısı ve nişler Corian<sup>®</sup> Carrara Crema renginde (sol üstte). Isı yayılmasını sağlamak için gölge aralığı (sol alt). Küvetin arkasında, Corian<sup>®</sup>Smoke Drift Prima ile kaplı duvar, gizli aydınlatma ile tamamlandı (sağda). Tasarım: Soliform; fotoğraflar © Dian Stanchev, tüm hakları saklıdır.

Zemin ve duvar kaplaması, kusursuz bir şekilde bütünleştirilmiş lavabo ile lavabo ünitesi, havlu askısı ve nişler Corian® Carrara Crema renginde (sol üstte). Isı yayılmasını sağlamak için gölge aralığı (sol alt). Küvetin arkasında, Corian®Smoke Drift Prima ile kaplı duvar, gizli aydınlatma ile tamamlandı (sağda). Tasarım: Soliform; fotoğraflar © Dian Stanchev, tüm hakları saklıdır.

 

Soliform - Merkezi Sofya’da bulunan Soliform Corian® Solid Surface ürünlerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmıştır. Yirmi yıldır ustalık ve inovasyon tutkusuyla çalışan şirket üstün kaliteli ürünler sunarken müşteriler ve işbirlikçilerle kalıcı ortaklıkları da beslemektedir. Sundukları hizmetler arasında Bulgaristan’da ve dışında iç ve dış mekân projelerinde danışmanlık, fiyatlandırma, süreç planlaması ve yönetimi, tasarım, ürün geliştirme, teslimat ve kurulumu yer almaktadır.

Corian® Solid Surface hijyenik, kolay temizlenen ve dezenfekte edilen Sağlıklı Alanlar yaratmaya yardımcı olan gözeneksiz, pürüzsüz, düşük VOC bir materyaldir. Yüzeyi kir ve lekelerin materyale nüfuz etmesini önler ve entegre Corian® tezgâh tablaları, tezgâhlar, lavabolar ve kemerli set arası kaplamalarının pürüzsüz görünümü küf, mikrop ve virüslerin tırmanıp çoğalacağı çatlaklar olmadığı anlamına gelir. Bu da temizliği, sterilizasyonu ve rutin bakımı kolaylaştırır. Düşük VOC – düşük VOC materyal olarak Corian® Solid Surface tehlikeli kimyasallar içermez ve böylece iç mekânda daha iyi hava kalitesini ve Green Building sertifikasını destekler.

Corian® Design Hakkında - DuPont şirketinin bir parçası olan Corian® Design kökenini dünya standartlarında teknolojiler ve uzmanlık kurulmasından alan, iç tasarım ve mimari için gelişmiş materyaller, ürünler ve çözümler yaratan, üreten ve pazarlayan küresel bir kurumdur. Corian® markası altında ve Make your Space sloganıyla piyasaya sürülen materyalleri, ürünleri ve çözümleri güzellik, işlevsellik ve dayanıklılık açısından en iddialı gereklilikleri karşılar. Corian® Design global porföyü sürekli olarak gelişmektedir ve günümüzde Corian® Solid Surface, Corian® Quartz, Corian® Endura ve Corian® Exteriors’ı içerir. Corian® Design ve ülkenizde veya bölgenizde sunduğu ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.corian.com.tr.

DuPont Hakkında - DuPont (NYSE: DD) endüstrileri ve günlük yaşamı dönüştürmeye yardımcı olan teknoloji temelli materyaller, içerikler ve çözümlerle inovasyon alanında dünya çapında bir liderdir. Çalışanlarımız müşterilerimizin en iyi fikirlerini geliştirmesine yardımcı olmak için çeşitli bilim ve uzmanlıkları kullanır ve elektronik, nakliyat, bina ve inşaat, sağlık ve refah, gıda ve işçi güvenliği gibi kilit önemde pazarlarda temel önemde inovasyonlar sunar. Daha fazla bilgi için: www.dupont.com.

Medya iletişim:

Anneleen Laevers
Corian® Design Residential Marketing Leader EMEA
e-mail : anneleen.laevers@dupont.com

İlgili Kullanım & Uygulamalar