Sofitel Casablanca Tour Blanche, Corian® ileri teknoloji şıklığı ile donandı

Sofitel Casablanca Tour Blanche’ın iç tasarımı: Deborel Maroc tarafından tamamen Corian® ile üretilen, çıkarılabilir kapaklı şampanya barlar. Proje: Marc Hertrich ve Nicolas Adnet. Fotoğraflar, Deborel Maroc’un izniyle. Tüm hakları saklıdır.

Otelin anıtsal dış cephesinin arkasındaki iç tasarımı, etkileyici bir aydınlatma ve ultra modern dokunuşları birleştiren, egzotik ve sıcak anıları hatırlatan bir ortam sunuyor. Lüks otelin şanslı konuklarını karşılamak için, ısıyla şekillendirilen Corian® ile üretilmiş bir resepsiyon masası bulunuyor.

Otelin ilk dört katı, konuklarını ihtişamla şımartıyor: İki restoran, bir bar ve tekno-yüzey Corian®’ın mutlak başrolde olduğu iki katlı bir spa yer alıyor. Ayrıca çıkarılabilir kapaklı, büyüleyici şampanya barlarından üç tanesi de burada bulunuyor ve sıcak, şık renklerle donatılan ve süslü tavanlarla çevrili odaya hiper teknolojik bir dokunuş katıyorlar.

Sofitel Casablanca Tour Blanche’ın iç tasarımı: Deborel Maroc tarafından tamamen Corian® ile üretilen resepsiyon masası. Proje: Marc Hertrich ve Nicolas Adnet. Fotoğraf: Deborel Maroc’un izniyle. Tüm hakları saklıdır.

Otelin spası, kapalı banyoları, aynaları ve mobilyaları tamamen Corian® ile üretilmiş. Tasarımcılar, gözeneksiz olan ve kolay temizlenen bu teknolojik yüzeyin hijyenik özelliklerini kullanmışlar. Ayrıca, Corian® pürüzsüz şekillerin ve sıcak dokunuşun sağladığı bir rahatlama hissi veriyor. Spanın bir diğer değerli tasarım unsuru da, geleneksel olarak ahşaptan yapılan bir nesnenin çağdaş yorumu olan, DVD oynatıcıları ve hoparlörleri nazikçe saklayan Corian® yapımı harika moucharabieh’dir.

Fas geleneği ile şık modernizm arasındaki dualizm, Corian® ile üretilen beyaz banyo mobilyalarının gösterişli siyah mozaik zeminlerle uyum içinde olduğu her odada hissedilebiliyor.

Corian® ile yapılan tüm mobilyalar, bir başka Fas projesi olan Morocco Mall’da bu teknolojik yüzeyin sınırsız tasarım olanaklarını gösteren Deborel Maroc tarafından üretildi.

Diğer Vaka Çalışmaları

İlgili Kullanım & Uygulamalar