Ushuaïa Ibiza Beach Hotel: Corian® ile yaz mevsimi ve yaz yaşamı

Ushuaïa Ibiza Beach Hotel (main façade, made of backlighted Corian® cubes, main pool, decorated with Corian® backlighted cylinders); design Estudio Vila 13; photo Fiesta Hotel Group, all rights reserved.

2011 yazında açılan Ushuaïa Ibiza Beach Hotel yeni bir tatil konsepti sunuyor. Minimalist dekorunun sağladığı zarif ve modern görünümüyle, 24 saat VIP hizmet sunan ve dünyanın en iyi DJ’lerinin canlı performanslarına ev sahipliği yapan cennet gibi bir açık alan sunuyor.

Ziyaretçilerin Ushuaïa Hotel’deki ilk izlenimi, stil ve modernite oluyor. Corian®’ın belirli özellikleri ile arka aydınlatması yapılan girişteki cephe çok özel. Bu alan için, Estudio Vila 13 mimarları zaman içinde değişmeyen ve uzun ömürlü bir malzemeye ihtiyaç duyuyorlardı. Malzemenin bakımının kolay olması, renginin bozulmaması ve aydınlatma sağlaması çok önemliydi. Corian® bu ihtiyaçların hepsini karşılıyordu. Corian® arka aydınlatmalı küpler (yarı saydam buz renginde) ile elde edilen sonuç son derece etkileyici, renkli ve çarpıcı.

Havuz bölgesi Ushuaïa Ibiza Beach Hotel’deki tüm aktivitelerin merkezi durumunda. Suyun içinde Corian®’dan üretilmiş podyumlar, gündüz etrafında rahatlamak için mükemmel bir yer olabilen, gece ise arka aydınlatmalı Corian®’dan üretildikleri için yüzme alanını aydınlatan silindirler görebilirsiniz.

 

Hiç şüphesiz, Ushuaïa Ibiza Beach Hotel’i öne çıkaran şey, gündüz veya gece tadını çıkarabileceğiniz açık hava partileri. 5000 kişiden fazla kapasitesiyle canlı konserlere ve Ibiza’da yaz mevsiminin en önemli DJ’lerinin performanslarına sahne oluyor. Ve Akdeniz ikliminin susuzluğunu gidermek için yine Corian® ile yapılmış iki tam servis kokteyl bara sahip.

Corian® ile yapılmış her bir parça Ibiza Taller Solid Surface’te imal edildi. Teknolojik yüzey, Ushuaïa Ibiza Beach Hotel’in ruhu göz önünde bulundurularak seçilmiş. Estudio Vila 13’ün mimarlarının ve tasarımcılarının onu seçmesinin nedeni modern ve yenilikçi özelliklerinin yanı sıra sağlamlığı ve sıra dışı uzun ömürlülüğü oldu. Esnekliği ve mekanik özellikleri sayesinde Corian® sonsuz sayıda tasarım ve şekil seçenekleri sunuyor. Ayrıca, ısıyla şekillendirilen bir malzeme olduğu için, farklı otel bölgelerinin ihtiyaçlarına göre birçok farklı uygulamada kullanılabiliyor. Ushuaïa Ibiza Beach Hotel’in eşsiz imajını Corian®’ın güzelliği süslüyor.

İlgili Kullanım & Uygulamalar