Bakü Azerbaycan’da bulunan Palitra Residence’ın dış cephesinde Corian® yüzeyin yenilikçi duruşu, zarafeti ve işlevselliği dikkat çekiyor

Corian®, which is known with its ease of use and aesthetic stance in the construction, was used Palitra Residence built in Baku, Azerbaijan.

Azerbaycan Bakü’de inşa edilen Palitra Residence’ın yapımında kullanım kolaylığı ve estetik duruşuyla bilinen DuPontCorian® kullanıldı. Bu yüksek teknoloji yüzey ürünü yenilikçi bir malzeme olarak dış cephe uygulaması için özellikle seçildi. Malzemenin zarafet ve işlevselliği yapıda saf bir güzellik ve kullanım kolaylığı sağladı. Mimar Ilgar Baylarov tarafından tasarlanan ve toplamda 42.000 m2’de 26 kattan oluşan projenin ilk 4 katı ofis, diğer katları ise residence olarak hizmet verecek.

Renk olarak DuPontCorian® Glacier White kullanılan projede, 752 plaka hem kolonlarda hem de balkonların cephe ve tavan kaplaması olarak uygulanmış.

Azerbaycan’daki resmi DuPontCorian® distribütörü Palitra MMC, Corian® bölüm başkanı Azar Mahmudov’a göre, DuPontCorian®’ın öncelikli tercih sebebi olmasının sebebi Corian®’ın UV ışınlarına karşı dayanıklılığı olmuş. Uzun süre şıklık ve işlevsellik sağlayan bir malzeme olarak da yükselen bir değere sahip olması tercih sebeplerinden bir diğeri.

DuPont tarafından icat edilip üretilmiş olan Corian® yaşam yerleri, ticari ve özel uygulamalar başta olmak üzere mobilyalar ve aydınlatma gibi bir çok farklı uygulamada kullanılmaktadır. Gözeneksiz olan Corian® masif yüzey malzemesi akrilik tezgah, banyo tezgahı ve diğer tüm akrilik yüzey uygulamalarında kimyasal bir çok lekeye karşı koyabilen, kolay temizlenebilir, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özelliklere sahiptir. Corian® akrilik masif yüzeyleri, makul her türlü tasarıma göre şekillendirilebilir. Yoğun kullanım ile birlikte oluşabilecek olan çizikler güzelliğini ve renk bütünlüğünü bozmadan kolayca giderilebilir. Corian® kullanım alanları mutfak tezgahları ve banyo tezgahlarından başlayarak iç duvar kaplamaları, cephe giydirme ve her türlü akrilik yüzey ve tezgah uygulamasına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Corian® doğal mineraller ile saf akrilik polimerinin üstün bir bileşimidir. İnsanın hayal gücünden ve araştırmasından doğmuş, tasarım talebinin yansımasıyla sonuçlanmıştır. Ortamların, dillerin ve modanın farklılaştığı bir dünyada Corian®’dan en yüksek faydayı sağlamak için tasarımcıların ve mimarların üzerine düşen bu malzemeyi bir “esere” dönüştürmektir.

Corian® zengin renk paletiyle de kullanıcılarına sadece estetik yönünden değil aynı zamanda performans, uygulama, teknoloji ve özellikle çevre duyarlı bir sürdürülebilirlik sunuyor.

İlgili Kullanım & Uygulamalar