Trampolines Suites Hotel için yeni bir kimlik ve yeni bir yaşam

Trampolines Suite Hotel muhteşem deniz mimarisi geleneğini hatırlatan Corian® yapımı mimari bir yapıya sahip. Proje: Mimar Antonio Scarponi, Conceptual Devices. Fotoğraflar: Trampolines. Tüm hakları mahfuzdur.

İtalya, Riccione’deki Romagnola Riviera sosyal yaşamının tarihi sembollerinden biri, Zürih merkezli Conceptual Devices stüdyosundan mimar Antonio Scarponi tarafından bütünüyle dönüştürüldü. Bu, orijinal ‘Trampolines’ simgesini bir otel restorana dönüştürmesi itibariyle hem işlevsel bir devrim; hem de yolcu gemilerinden ilham alınan mimari yapısı ve Corian® yapımı eklemli görünümüyle teknolojik ve estetik bir devrim. Burası; dünyaca tanınmış, son teknoloji ürünü mimari ve tasarım malzemesi kullanılarak İtalya’da inşa edilen en büyük mimari yapı ve Udine merkezli Altha® şirketi tarafından inşa edildi.

Conceptual Devices stüdyosunun (ilk aşamalarda mimar Andrea Zausa ile ve yönetim aşamasında mimar Stefano Mass’nın işbirliği ile) kurucusu olan mimar Antonio Scarponi, iç tasarımda gelişmiş ve çok popüler bir malzeme olan ve şimdilerde dış cephe kaplamalarında da iddialı olmaya başlayan Corian®’ı kullanarakTrampolines’ın “makyajını yenilemeye” karar vermiş. 

"Trampolines Suite Hotel, estetiği, tasarım esnekliği ve işlevselliği birleştiren eşsiz özellikleriyle dikkatimi çeken Corian® yapımı bin metrekarenin üzerindeki mimari terasıyla öne çıkıyor. Kırk yıllık Trampolines tarihi yeniden tasarlandı, yenilendi ve yorumlandı ve yalnızca iki kış içinde gemi görünümünde bir mimari yapı oluşturuldu: Fellini ruhu, minimalist kültür, Romagna kalbi”, diyor mimar Antonio Scarponi.

“Trampolines Suite otelin denize bakan on sekiz suiti ve jakuzileri olan güzel bir solaryumu mimari olarak klasik bir gemi tasarımı ile çevrili. Dev bir yolcu gemisini anımsatan büyük teraslar ve balkonlar tamamen Corian® ile kaplı. Corian®’ın tüm kalınlığı içindeki homojenlik ve tek renk, deniz tarzıyla binaya bembeyaz bir elbisenin zarafetini ve titizliğini katıyor” diye devam ediyor mimar Scarponi.

Trampolines, başarılı İtalyan girişimciliğinin mükemmel bir örneği. Altmışlarda yapılan bu bina, ailede bir kaç neslin tutkusu ve vizyonu sayesinde, ilk başta tramplenlerin (Trampoline ismi buradan geliyor) de olduğu oyun alanından bir restorana ve en sonunda da bir otele dönüştürüldü. 2012 yılında, Trampolines Suite Hotel'e dönüşerek lüks resort görünümü ve inişlerle tamamen yeniden inşa edildi ve Romagnola Riviera’nın patlamaya hazır başka bir sezonuna mükemmel bir şekilde girdi. 

“Trampolines bizim ailemizin öyküsü ve bence başarılı İtalyan ve Romagna girişimciliğinin iyi bir örneği. Güçlü irade ile çalışma ve ülke tutkusu üzerine bina edilen gayret ve teşebbüslerle büyüyen bir yer. Çıkış noktası, İtalya’nın altmışlı yıllardaki ekonomik patlamaydı. Bu, birçok İtalyan neslinin hafızasındadır ve Riccione dâhil birçok bölgeyi önce ulusal sonra da uluslararası başarıya taşıyan bir patlamadır. Trampolines şu anda en modern mimariye ve gerçekten özel görünümlü bir mimariye sahip olan, 360 derece yüksek kalite ve memnuniyet sunan mükemmel bir restoran ve otel. Riccione promenade kıyısının ve tüm Riviera Romagnola’nın incisi, kendisiyle gurur duyduğumuz bir devrim” diye konuşuyor Trampolines Suite Hotel’in sahibi Orfeo Scarponi.

Conceptual Devices’tan mimar Antonio Scarponi, Sinvento stüdyosu işbirliği ile, resepsiyon için minimalist tasarımlı mobilyalar gibi iç uygulamalarda, suitlerde ve restoran alanının masalarında, harika beyaz renkteki ve binanın dış cephesiyle zarif ve estetik bir uyum içindeki Corian®’ı (genellikle doğal ahşapla kombine ederek) kullanmış.

İlgili Kullanım & Uygulamalar