Corian®, AL_A Mimarlık tarafından tasarlanan Londra Soho’daki restoran projesi tincan’i destekliyor

Corian® tarafından desteklenen AL_A tasarımı tincan. Londra Soho’daki restoran projesinde dünyanın en iyi konserve deniz ürünleri sunuluyor. İç duvarlar ve çalışma yüzeyleri Corian® gelişmiş yüzeyden yapıldı. Fotoğraf: AL_A, tüm hakları saklıdır.

AL_A Mimarlık, Londra Soho'da bir restoran projesi olan tincan’i ziyaretçilere açtı. Corian® tarafından desteklenen tincan, dünyanın en iyi konserve deniz ürünlerini sunuyor.

AL_A ekibinin Lizbon'da yeni bir kültür merkezi tasarladıkları bir dönemde, eski bir restoran keşfetmesiyle başlayan tincan’in yaratım süreci; eskiden balıkçılık malzemelerinin satıldığı bu dükkanın, günümüzde sadece konserve deniz ürünleri servis eden küçük ama hareketli bir restorana dönüştürülmesi fikrine dönüştü. Öğle yemeği amacıyla yapılan bu keşif, hızla bir fikir haline geldi ve ardından yeni bir proje haline getirildi.

tincan, yüksek kalitede deniz ürünlerinin bulunduğu 30 farklı tasarım konserve kutusunu birer arzu nesnesine dönüştürüyor. AL_A Mimarlık tarafından tasarlanan bu restoranda istenirse yemek yenebiliyor istenirse de konserveler satın alınabiliyor. Bu sayede isteyenler mutfağa gerek duyulmadan en iyi konserve deniz lezzetlerine ve sağlıklı gıdaya kolayca ulaşabiliyor. Ayrıca harika tasarımların bulunduğu konserve kutuları da insanı cezbeden başka bir unsuru oluşturuyor.

Corian® mekandaki birincil yüzey olarak güçlü bir şekilde yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından getirilen kutu tasarımlarını sergilemek için askıların bulunduğu iç duvar kaplamasını ustalıkla imal eden

Corian®, ayrıca Powermat tarafından üretilen akıllı telefonlar için kablosuz şarj teknolojisinin entegre edildiği şık bir bar yüzeyini de mekan tasarımına dahil ediyor. Yüzeyde görünmeden eklenen bu sistem Powers Matters Alliance standartlarına uygun şekilde üretilmiştir.

tincan için seçilen Corian® rengi, ambalajlarla çarpıcı bir kontrast oluşturan koyu siyah tondaki yeni Deep Nocturne olurken bu renk, DuPont tarafından geliştirilen ve patent bekleyen bir üretim süreci olan DeepColour Technology* ile yapılan birçok renkten sadece biri olarak dikkat çekiyor. Yenilikçi ve benzersiz DeepColour Technology, Corian® solid yüzeylerinin daha derin, yoğun ve dayanıklı renklerde olmasını, geliştirilmiş aşınma performansı, daha kolay şekillendirme, birleştirme ve finisaj sunan koyu renklerin üretilmesini sağlıyor.

AL_A ​​Direktörü Max Arrocet, “Kutuların ikonografisini vurgulamak için çarpıcı bir zemin olarak yeni siyah Corian®'ı kullandık” diyor.

Corian® Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlama müdürü Maurizio Solaro ise; “DuPont, Londra'nın göbeğindeki bu eşsiz ve heyecan verici projeyi desteklemekten ötürü ve böyle mimari uygulamada AL_A ile bir kez daha iş birliği yaptığı için memnuniyet duymaktadır. Yaratıcı zihinlerin Corian®'ın birçok avantajını kullanarak bir tasarımı vizyona çevirdiği yolları görmek ilham verici oluyor. Ayrıca tasarım dünyasının önde gelenlerinden birisinin öncü DeepColour® Technology yöntemiyle yapılan renkleri tercih etmesi de bizi memnun ediyor.” şeklinde konuşuyor. 

İlgili Kullanım & Uygulamalar