Kiev’de FRESH&GO “eco bar”: Hoş ve zarif bir iç tasarım deneyimi

FRESH&GO Eko-bar, mobilya çözümlerinin yüzeyleri için Corian® yüksek teknoloji malzemelerini kullanıyor. Tasarım ve fotoğraf: Yaroslav Galant innovative design®. Tüm hakları mahfuzdur.

Yüksek teknoloji ürünü Corian® yüzeyleri “eko tasarım” alanına giriyor: Kiev’de geçtiğimiz günlerde açılan FRESH&GO zincirinin ilk eko-barı, mobilya çözümlerinin yüzeyleri için temel malzeme olarak Corian®’ı kullanıyor. Bu tasarım konseptinin yazarı ise, Ukraynalı tasarımcı Yaroslav Galant (Yaroslav Galant innovative design®).

Eko-barın ergonomik tezgâhı mükemmel modern estetiği ve yüksek hijyen özellikleriyle dikkat çeken Corian®’dan (ürünün rengi: Corian® Designer White) üretilmiş. Corian®’ın yüksek dayanıklılığı ve şekillendirme kolaylığı sayesinde, tasarımcı, tezgâhı buz kırıklarını ve Japon origami sanatını çağrıştıracak desenlerle tasarlamış. Corian®’ın kusursuz ek yeri teknolojisi, yüzeyin doğal taşa kıyasla ideal görünmesini sağlıyor çünkü normalde kir toplayan yerler (genellikle birleşim ve kaynak yeri veya malzemenin doğal gözenekleri) burada yok ve bu da malzemeyi benzerlerinden ayırıyor. Corian®’ın ilgi çekici özellikleri; sertlik, direnç, dayanıklılık ve onarılabilirlik, ilk günkü halini uzun süre korumasını sağlıyor ki bu da sık kullanımı olan bir yer için oldukça önemli.

“Tasarım konsepti, en muhteşem çağrışımlara neden olan kristal berraklığındaki buz, dağlar ve ferah yeşillikler gibi doğal olaylardan ilham aldı. Beyaz renk ve Japon origami kültürünün alıntıları Zen felsefesinin temel uygulamalarından birine, her anın farkında olmaya götürüyor”, diyor projenin tasarımcısı.

Tezgâhın tüm işlevsel seviyelerinin avantajlı aranjmanı, eko barmen’in çalışırken üretimin temizliğini göstermesine olanak sağlıyor. Göz seviyesinin biraz altında yer alan aydınlatmalı vitrin camları sayesinde konuklar içecekler için kullanılan malzemelerin; yani özenle hazırlanan, yıkanan ve soyulan meyvelerin kalitesinden emin olabiliyor. Böylece, taze meyve suları sıkılırken isteyen herkes bu büyüleyici ve göz alıcı işlemi izleyebiliyor.

Marka sahibine göre, FRESH&GO eko-barlar zinciri, kendi yollarını; ne yiyeceklerini, içeceklerini, nasıl davranacaklarını, ne konuda ve nasıl düşüneceklerini her gün bilerek seçenler için özel olarak kuruldu. Neticede, uzun vadede güçlü tesiri olan şey, günlük işlerimizin ve seçimlerimizin etkisidir.