BK tasarım stüdyosu Fuse, Barcelona’daki Hard Rock Cafe’yi yeniden dekore etmek ve yeniden açmak için Corian® ileri teknoloji yüzeyi seçti

Corian® (in Designer White colour) features prominently in the renovated Hard Rock Cafe in Barcelona as seamlessly curved and backlit screens, contrasting beautifully with dark wood finishes and red upholstery. Photo courtesy of Teyco Construction, all rights reserved.

Yenileme amaçlı ileri çözümler arasında, Corian® ileri teknoloji yüzeyi, Barcelona'daki yenilenen mekânda bulunan birçok servis tezgâhı üzerinde dikkat çekici bir şekilde kullanılmaktadır

Malzemenin çok yönlülüğü ve performans özellikleriyle uluslararası zincirin önceki projelerinde çalışmış olan, Fuse ekibinden Scott Ryalls bir kez daha Corian® ileri teknoloji yüzeyi, bu kez Barcelona'nın kalbindeki hareketli Hard Rock Cafe'nin yenileme çalışmalarında kullanmayı tercih etti.

Son teknolojiye sahip denizci tasarımından ilham alan, merkezi Leeds'te bulunan tasarım stüdyosu Fuse, Hard Rock Cafe grubuna ait popüler bir gece hayatı mekânını yeni ve ferah bir bakışla yeniledi. Yenileme amaçlı ileri çözümler arasında, Corian® ileri teknoloji yüzeyi, Barcelona'daki yenilenen mekânda bulunan birçok servis tezgâhı üzerinde dikkat çekici bir şekilde kullanılmaktadır. Malzeme ayrıca, meşhur ısıyla istenildiği gibi şekillendirilebilme özelliği sayesinde sahne alanının arka panelini oluşturmakta, uzun vadede performans sergilenmesi planlanan alanda, şık ve bakımı kolay yüzeyi ile yeni bir görsel odak noktası yaratmaktadır. 

Hemen hemen sınırsız yaratıcı özgürlük sunan ve burada Fuse tarafından optimum etki ve işlevsellik sağlayarak yüksek profilli bir proje gerçekleştirmekte kullanılan Corian®, mekanları akıllıca özgünleştiren işlerde mükemmel bir şekilde kullanılabilmektedir. İç mimar Scott Ryalls’a göre, "restoranın iç mekânının konsepti, lüks bir yat görüntüsüne benzemekti ve Corian®'ın kusursuz, kıvrımlı yüzeyler ve canlı, neredeyse fütüristik yüzey sağlama becerisi, bu seçimdeki belirleyici faktör oldu".

Comptoirs rétro-éclairés fabriqués en Corian® au Hard Rock Cafe de Barcelone. Photos, avec l'aimable autorisation de Fuse et Hard Rock Cafe. Tous droits réservés

Dahası; Corian® ileri teknoloji yüzeyin yumuşak doğası, CNC’nin malzemenin tersi yönde ilerlemesine ve markanın logosundaki LED aydınlatmasının ekranın yüzeyinden geçmesine, servis tezgâhlarındaki “Love All, Serve all” ve “Save the Planet” gibi ikonik 'mantra'ların aydınlatılmasına olanak tanımaktadır. Ryall sözlerine şöyle devam ediyor: "Corian®'ı özellikle bu hoş arkadan aydınlatma özelliği nedeniyle tercih ettik. Geceleri, sahnenin arkasındaki logonun aydınlatması kapatılıyor ve yüzey, video projeksiyon ekranı olarak kullanılıyor. Corian® tasarımdan hiçbir şekilde ödün vermeden bu çok işlevli estetik çeşitliliği sağladı ve üstelik tüm etkiyi daha da iyileştirdi."

Corian®’ın Designer White saf beyaz rengi ile yapılan tek parça ve zarif kıvrımlı servis tezgâhları, tek parça malzemeden yapılmış görünümüyle, davetkâr fakat bakımı kolay ve böylesine yoğun bir mekânda gereken yüksek hacimli kullanıma dayanacak hoş ve sağlam bir tesisat sunmaktadır. İleri aydınlatma teknolojisiyle Corian® yüksek teknoloji yüzeyi ile elde edilen kusursuz organik şekillerin oluşturduğu kombinasyon, koyu ahşap tonlarla ve çevredeki diğer koyu kırmızı yüzeylerle güzel bir kontrast yakalamakta ve dönemle son derece uyumlu olan mekânda büyüleyici bir yeni imaj oluşturmaktadır.

Diğer Vaka Çalışmaları

İlgili Kullanım & Uygulamalar