Hem şık görünüme sahip hem de sağlık hizmetlerinde fayda sunan 500 adet Corian® mobilya

Mieres’de bulunan Vital Álvarez-Buylla Hastanesi'ndeki resepsiyon masası. Tasarım, Verónica Durán Sela Mimarlık Stüdyosu. Fotoğraf: DuPont ™ Corian® adına Marcos Morilla tarafından çekilmiştir. Her hakkı saklıdır

Yakın zamanda İspanya’nın Asturias Prensliği’nin Mieres şehrinde açılan Vital Álvarez-Buylla kamu hastanesi önemli teknik ve sağlık avantajları sunan yenilikçi ve fonksiyonel bir tasarıma sahip. Tasarım, yeni hastanede en çok fayda sağlayacakları alanlarda bulunacak olan 500 adet mobilyayı içeriyor. Bu çalışma, Asturias Prensliği’nin bir kamu şirketi olan GISPASA tarafından yürütülmüştür.

Verónica Durán Sela Mimarlık Atölyesi tüm hastaneye özgü fonksiyonel ihtiyaçları karşılamaya ek olarak, yenilikçi ve benzersiz bir tasarım sunan geniş bir yelpazede özel mobilyalar dizayn etti. Bu da, 120 oda ve 234 yatak kapasitesi ile 28.000 m2'lik bu sağlık tesisini İspanya'da sektörü içinde doğru bir referans haline getirdi.

Corian®, Vital Álvarez-Buylla hastanesi için kliniklerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan muayene ve resepsiyon mobilyası yapımında kullanıldı. Üretilen mobilyalar arasında hastane kabul masaları, muayenehane ve pediatri kliniği mobilyaları, cerrahi temizlik üniteleri ve alçı odalarındaki üniteler, bebek banyoları, kan toplama odalarında bulunan tezgahlar bulunuyor. Diğer alanların yanında Corian® ayrıca doğum hazırlık ünitelerinde, bakım ünitelerindeki kabinlerde, sıvı dağıtıcıların taşıyıcılarında da kullanıldı.

Mimar Durán Sela, kanıtlanmış teknik özelliklerinden ve sağlık hizmetlerinde uygulanan özel yönetmeliklere göre güncelliğini koruyabileceği ve uyumlu olduğu gerçeğinden ötürü referans malzemesi olarak DuPont Corian®’ı anlatıyor: “Solid bir malzeme demek, hastane ekipmanları söz konusu olduğunda temel nitelikleri arasında dayanıklılığı, kimyasallara karşı dirençliliği ve su geçirmez olmayı gerektirmektedir” diyor ve “ gözeneksiz ve ek yerleri olmayan, temizlemesi ve dezenfekte edilmesi kolay, hastanelerde kullanım avantajı kanıtlanmış DuPont Corian®, bu gibi ortamlarda en yüksek güvenlik düzeyini sağlar” diye ekliyor. Bu avantajlar Corian®’ı sağlık sektörü için uygun ve etkili bir malzeme haline getirir.