Favero Health Projects, Pisa Üniversitesi Hastanesi’nin Ameliyathanesi için Corian®’ı seçti

Pisa Üniversitesi Hastanesi, hemodinamik odaları için Favero Health Projects’in Praxis modüler sistemini tercih etti. Corian® yüzeylerin, kapı, çekmece ve tutamakların kristal camla uyumlu olduğu donanım hastane ortamları için (bilhassa ameliyat odalarına) özel olarak tasarlandı. Fotoğraf: Favero Health Projects. Tasarım ve fotoğrafın tüm hakları saklıdır

Pisa Üniversitesi Hastanesi'nin (Cisanello) hemodinamik bölümü, ameliyathanelerindeki teknik donanım için Corian® teknolojik yüzeyinin özelliklerinden yararlandı. Hastanenin tercihi, 30 yıldan uzun süredir teknik sağlık tefrişatında uzmanlaşan ve Corian® ile üretilmiş yeni Praxis mobilya modelini tedarik eden şirket Favero Health Projects oldu.

Praxis modeli, hastane donanımında bir ilk olacak şekilde, kapı ve tutamaklarda Corian®'dan yararlanıyor. Bu tasarım, Favero’nun sağlık sektöründeki en güzel Corian® sunumunu tamamlayacak şekilde tasarlandı. Favero’nun Corian® sağlık çözümleri aynı zamanda Alien® duvar ünitesi ve Zerofire® modüler sistemine de sahip. 

Favero Health Projects, sağlık sektöründeki engin tasarım birikimini kullanarak Pisa Üniversitesi Hastanesi'nin hemodinamik odası gibi ileri derecede steril ortamlarının zorlu gereksinimlerine cevap verdi. Şirket, bu iş için gözeneksiz, eklemsiz, kolay temizlenen, bakteri ve mantarlara karşı dirençli, sterilize etmesi kolay, sağlam ve uç koşullara dayanıklı bir malzeme olan Corian®'ı kullandı.

Corian®, önemli bağımsız kurumlarca (LGA QualiTest, NSF International ve Royal Institute for Public Health gibi) onaylanmış bir hijyen performansı sunuyor. Ayrıca, Amerikan GreenGuard® enstitüsünün de onayladığı gibi, Corian® bileşimi ve yapısı sayesinde kapalı ortamların hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Corian®'ın sunduğu geniş kapsamlı renk seçenekleri steril ortamların (hastane gibi) yüksek kaliteli tasarım, estetik, konfor, tutamak ve çekmecelere uygun şekilde seçilen duvar üniteleriyle uyumlu renklerle kişiselleştirilmesine olanak sağlıyor. Corian®'ın imalatı “Corian® Quality Network” üyesi bir İtalyan şirketi olan TopTech tarafından sağlanıyor.

Favero ve Corian® arasında süren ilişki 20 yıldan uzun bir geçmişe sahip. Veneto merkezli şirket, teknolojik yüzeyleri kullanarak ameliyathane cihazlarını ve hastane ortamlarının donanımını gerçekleştiriyor. Firma, sağlık sektörüne sürekli inovasyon ve güvenlikle birlikte, güzellik ve estetik katmayı vaad ediyor. Praxis projesinde Favero'nun süreklilik arayışı tasarımlarda kendini saf, elegant ve oldukça estetik çizgilerle gösterdi. Teknolojik yüzeylerin uygulanmasından tutun, tutamakların ve kapıların inovatif montaj sistemi için patent alınmasına kadar inovasyon ve hijyen sunan teknik çözümler ameliyathanelerde kullanılarak proje tamamlanmış oldu.