İşbirliği İle Corian® Tasarımı

"Mexican Bedroom", Styled by Antonio Marras in collaboration with Paolo Bazzani. Fabrication of props, Aurora Nitti and Marco Scaratti. Shelves in Corian® (colours: Grape Green, Citrus Orange, Linen, Mint Ice, Lime Ice, Royal Red). Bed in Corian® (Deep Black Quartz colour). Fabrication of Corian® by Hasenkopf Industrie Manufaktur. Photo by Filippo Pincolini.

Tüm dünyadaki yaratıcı kişiler, Corian® solid yüzeyin kendi tasarım malzemesi kategorisinde olduğunu anlıyor. Corian® solid yüzey ısıyla şekillendirilebilir ancak dayanıklıdır, geniş bir renk yelpazesine ve ışıklandırma efekti yaratma imkanına sahiptir. Yenilenebilir, sürdürülebilir ve benzersizdir.

Tasarımcılar her zaman bu etkileyici şekilde sağlam ancak çok yönlü yüzey kaplama malzemesi için gittikçe daha fazla Corian® tasarım olasılığı hayal ediyorlar. Ayrıca DuPont bilim sonucunda elde edilen yeniliklerin yaratıcı yenilikleri gerçeğe dönüştürmesini sağlamak için bu mimar ve tasarımcılarla çalışmaya kendisini adamıştır. Corian® sert yüzey kesilebilir, yönlendirilebilir, kumlanabilir, biçimlendirilebilir veya oyulabilir, kalıplanabilir veya ısıyla biçimlendirilebilir, işlenebilir veya arkadan aydınlatılabilir. Ancak tasarımcılar ve mimarlar gibi Corian® mevcut durumdan asla tatmin olmaz.

Diğer Kullanım & Uygulamalar